pühapäev, 13. august 2017

Nädal Pays de la Loire'is

Nonii, pärast Tour des Deux-Sevres'i järgnes tühi nädalavahetus, kus tegin korralikke trenne ning käisin ka Pariisis Tour de France'i vaatamas. Sealne rahvamass oli ikka meeletu, inimesed tulid mitmeid tunde varem kohale, et saaks sõitu võimalikult hea koha pealt vaadata. Ise olime oma seltskonnaga Champs-Elysee ringteel, kus sai punti näha kaks korda ning suured ekraanid olid samuti olemas. Finišialasse polnud mõtet vaatama minna, kuna ekraanid seal puudusid ja rahvamass oli võistluse nägemiseks liiga suur. Paneks siia pilte ka, aga kuna elasin hetkes, siis neid ma teha ei jõudnud. :)

Järgnenud nädalavahetusel osalesime ühel üpriski raskel võidusõidul GP Saint-Michel Chavaignes, kus ring sisaldas päris magusat kilomeetrist tõusu. Alguses tundus, et saab hakkama küll sellel ringil, olin korduvalt jooksikute hulgas, aga sõidu teine pool oli juba puhas kannatamine peagrupis. Lõpuks olin 31.

Sõidu andmed: https://www.strava.com/activities/1109607544

Tulemused: http://www.directvelo.com/actualite/59970/grand-prix-de-saint-michel-de-chavaignes-classement

Pärast GP Saint-Michel'i sõitsin Estivale Bretonne'i, mis toimus 4.-7. augustil. Väga kõva tasemega tuur oli, esimesed 3 etappi polnud just minu pärusmaa. Terve päev ainult üles-alla. Sain aru, et vorm on päris hea, kuid sellisel profiilil veel tulemuseks võimeline pole. Sõitsin alati tõusude alguseks pundi ette ning seal vajusin rahulikult läbi pundi. Viimasel päeval ehk neljandal etapil oli kõige lihtsam profiil, kuid siiski 1500 tõusumeetrit 135km peale. Olin terve etapp aktiivne, lootes mõnede kokkuvõttes mitteohustavate kaaslastega minema saada, kuid tulutult. Lõpus proovisin enda tiimikaaslase Fabioga kokku hoida, kes on samuti finišis kiire, kuid kaotasime üksteist ära. Tema oli 6. ja mina 17. Selle tuuriga tundsin, et olen korraliku arengu just tõusudel teinud. Aasta alguses olin sama profiiliga sõitudel pidevalt boksis.

Tuurilt tulin otse Nantes'i, kuhu kutsus mind Serge Pineau, et teha 3 võistlust. Kasutasin kohe võimalust, sest muidu oleks olnud oht võistlusvabale nädalavahetusele.

Reede, 11. august

Esimene sõit siin oli Grand Prix de La Baule (kõik kategooriad - 1.8km x 50). Tegu oli öökriteeriumiga, kus start anti kell 20 ning sõit finišeerus juba pimedas tänavalaternate valguses. Juba esimesel ringil avastasin end jooksikutegrupist. Esialgu olin seal tagasihoidlik, teised tegid kõvasti vahefinišeid, aga mina hoidsin lõpu jaoks. Ühel hetkel jõudis meile peagrupp siiski järele. Sellele järgnes mitu ringi kaootilist sõda, kuni lõpuks saime kuuekesi eest ära. Nägin kohe, et üks mees (Luc Tellier - pildil 3. postisioonil) on teistest peajagu üle ning jälgisin kogu aeg teda. Kasvatasime vahe ühtlaselt 50 sekundi peale ja kui lõpuni jäi 2 ringi, algas väikestviisi passimine. Ise tahtsin puhtalt finiši peale jätta. Tundus, et nii jääbki, kuid siis umbes kilomeeter enne lõppu Loudeaci mees ründas. Hoidsin alguses teiste selja taha, kes püüdsid vahet tasa teha, kuid siis sain aru, et kõik on omadega läbi ja ründasin ise ka.  Korraks juba tundus, et saan eest mehe kätte, aga viimaste meetritega vahe jälle kasvas. Nii ma siis tulingi teisena üle joone. Eks natuke ikka pettusin, et võitmata jäi, aga samas olin väga rahul, kuna kindlasti oli tegu selle hooaja parima tulemusega. Võitis Luc Tellier, kellele pole häbi kaotada. 2015. aastal võidutses ta koguni kaheksal korral.


Sõidu andmed: https://www.strava.com/activities/1128737207Laupäev, 12. august - Criterium de Beauvoir sur Mer (kõik kategooriad)

Seekord oli tegu juba vähe raskema ringiga: 2km pikk, mille sees oli üks lühike järsk põks. Kohe gaas põhja nagu ikka. Üritasin kõvematel sõitjatel silma peal hoida, kuid jalga alguses üldse polnud. Ilmselt oli see tingitud väga halvast unest. Magasin öösel ainult 3h + 2h pärast hommikusööki. Eelneva õhtu öökriteerium oli organismi veidi rütmist välja löönud. Ühel hetkel saigi 12 meest minema, ise polnud ma võimeline sellele kohe reageerima. Proovisin natukese aja pärast ühe kaaslasega veel järele sõita, kuid tulutult. Seejärel üritasin meie grupi tempot dikteerida, mis mul ka õnnestus. Saime sõidu jooksul eest 6 meest kätte, kuid ülejäänud 6 jäidki püüdmatuks. Kui lõpuni jäi 4 ringi, siis tegin tõusule järgneval küljetuulelõigul istudes väikese hiiliva rünnaku ning sain üksinda minema. Sõitsingi viimased ringid soolot, millele tuli tasuks 7. koht. Võib nädalavahetusega rahule küll jääda. Nüüd on vaja 2 päeva taastuda ning teisipäeval on juba uus võidusõit.

Sõidu andmed: https://www.strava.com/activities/1130198415

Tulemused: http://www.directvelo.com/actualite/60412/criterium-de-beauvoir-sur-mer-classements


Tsau!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar